неділя, 30 березня 2014 р.

Враження від драми

«Лісову пісню« Леся Українка написана, будучи далеко від батьківщини, влітку 1911 року всього за дванадцять днів. 

«Писала я її дуже недовго, 10 – 12 днів, і не писати ніяк не могла, бо такий уже був непереможний настрій, але після неї я була хвора і досить довго «приходила до пам’яті»… Далі я заходилася її переписувати, ніяк не сподіваючись, що се забере далеко більше часу, ніж саме писання, – от тільки вчора скінчила сю мороку, і тепер чогось мені шия і плечі болять, наче я мішки носила»

Драмою-феєрією назвала тому, що у творі відбуваються незвичайні метаморфози (перетворення), поряд з людьми діють міфічні істоти. Твір має міфологічно-фольклорну основу, а прототипами реальних людей стали волинські селяни, дядько Лев Скулинський, чиї розповіді так любила слухати маленька Леся. Образи Мавки й дядька Лева уособлюють духовність і красу, а матері Лукаша й Килини — приземленість, грубість. У Лукашеві ж ці риси поєдналися, і Мавка дуже жалкує, що він не може «своїм життям до себе дорівнятись». Стративши любов, Лукаш втратив і вміння відчувати красу, і здатність до творчості, перетворився на вовкулаку (напіввовка, напівлюдину). «Лісова пісня» — це глибоко філософський твір про взаємодію добра і зла, про боротьбу людини за вільне, красиве, духовно багате життя в гармонії з природою.
У «Лісовій пісні» втілилося народне сприйняття навколишнього світу, давнє міфологічне мислення українців.
Гостро постає проблема відносин людини і природи, які дуже часто не є гармонійними. Людина звикла ставитися до природи, як до засобу, що робить її життя зручнішим. Використовуючи природні дари, людина не помічає своїх шкідливих дій.
Мавка є втіленням не тільки краси і беззахисності природи, але й духовної краси людини, що не може бути знищена в повсякденних дрібних турботах. Вона вічно відроджується.
На мене твір справив величезне враження, адже в драмі розкриваються проблеми життя українського народу. Леся Українка яскраво увиразнює характери своїх персонажів завдяки змалюванню міфічного світу і порівняння звичайних людей з міфічними істотами. 
А що відчули, прочитавши "Лісову пісню"?

Дійові особи драми-феєрії "Лісова пісня"


 ЛІСОВА ПІСНЯ


Лісова пісня — драма-феєрія в трьох діях Лесі Українки. П'єса написана в 1911 році, вперше була поставлена 22 листопада 1918 році вКиївському драматичному театрі.

Список дійових осіб "ЛІСОВОЇ ПІСНІ"

ПРОЛОГ

"Той, що греблі рве". Русалка. 
Потерчата (двоє).         Водяник.

ДІЯ І

Дядько Лев.       Перелесник. 
Лукаш.               Пропасниця (без мови). 
Русалка.               Потерчата. 
Лісовик.               Куць.
Мавка.

ДІЯ II

Мати Лукашева. Килина.
Лукаш.                  Русалка.
Дядько Лев.                "Той, що в скалі
Мавка.                        сидить".
Русалка Польова.     Перелесник.

ДІЯ III

Мавка.                            Хлопчик.
Лісовик.                          Лукаш.
Куць.                               Діти Килинині
Злидні.                            (без мови).
Мати Лукашева.             Доля.
Килина.                           Перелесник.